For your next knitting project
Discover yarns
Eila
Material: 49% viscose, 30% cotton, 21% linen
Barrel length: 95m / 50g
Needle size: 5-6
Gauge swatch (10x10cm): 21 rows & 14 stitches
Consumption: approx. 450g (sweater size 40/M)
-
Eila | 95M - 50G | 02 - powder Eila | 95M - 50G | 02 - powder
Eila | 95M - 50G | 02 - powder
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95 M - 50G | 03 - Gold Eila | 95 M - 50G | 03 - Gold
Eila | 95 M - 50G | 03 - Gold
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95M - 50G | 04 - Coral Eila | 95M - 50G | 04 - Coral
Eila | 95M - 50G | 04 - Coral
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95 M - 50G | 05 - Pink Eila | 95 M - 50G | 05 - Pink
Eila | 95 M - 50G | 05 - Pink
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95M - 50G | 06 - Royal Eila | 95M - 50G | 06 - Royal
Eila | 95M - 50G | 06 - Royal
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95M - 50G | 07 - Turquoise Eila | 95M - 50G | 07 - Turquoise
Eila | 95M - 50G | 07 - Turquoise
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg -
Eila | 95M - 50G | 08 - Green Eila | 95M - 50G | 08 - Green
Eila | 95M - 50G | 08 - Green
9,95 €Sale price 9,95 € Regular price 9,95 €Unit price 199,00 €/kg
Classic wool
Classic wool