For your next knitting project

Discover yarns

Alpaca Love

Material: 59% cotton | 41% alpaca wool
Barrel length: 165m / 50g
Needle size: 4-5
Gauge swatch (10x10cm): 24 rows & 16 stitches
Consumption: approx. 350g (sweater size 40/M)

Skip to results list

Active filters:

6 items
Column grid
Column grid

Filter

Active filters:

  • Alpaca Love | 60M - 50G | 03 - Country

    Alpaca Love | 60M - 50G | 03 - Country

    Alpaca Love | 60M - 50G | 03 - Country

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg
  • Alpaca Love | 60M - 50G | 05 - Berry

    Alpaca Love | 60M - 50G | 05 - Berry

    Alpaca Love | 60M - 50G | 05 - Berry

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg
  • Alpaca Love | 60M - 50G | 01 - Dahlia

    Alpaca Love | 60M - 50G | 01 - Dahlia

    Alpaca Love | 60M - 50G | 01 - Dahlia

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg
  • Alpaca Love | 60M - 50G | 02 - Watercolor

    Alpaca Love | 60M - 50G | 02 - Watercolor

    Alpaca Love | 60M - 50G | 02 - Watercolor

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg
  • Alpaca Love | 60M - 50G | 04 - Plum

    Alpaca Love | 60M - 50G | 04 - Plum

    Alpaca Love | 60M - 50G | 04 - Plum

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg
  • Alpaca Love | 60M - 50G | 06 - Granite

    Alpaca Love | 60M - 50G | 06 - Granite

    Alpaca Love | 60M - 50G | 06 - Granite

    14,95 €
    Sale price  14,95 € Regular price  14,95 €
    Unit price 299,00 €/kg